In de plassen springen, voor de eerste keer sneeuw voelen of op uitstap naar het Tivoli-park om diertjes te kijken. Als je het de begeleidsters van Kinderdagverblijf Zwaluwstraat vraagt, is elk seizoen een prima buitenspeelseizoen!

Op tocht in de belevingstuin
Aan de kapstokken van Kinderdagverblijf Zwaluwstraat hangen de kleurrijke regenpakken zij aan zij. De regenlaarsjes er netjes onder. "Het is uiteraard een hele onderneming", lacht kinderbegeleidster Julie, die haar groepje met één- en tweejarigen geregeld mee naar buiten neemt. "In de zomer gooien we de deuren naar de tuin open, en kan het buitenspelen beginnen. In de winter is er wel wat meer voorbereiding nodig. Als de laatste z'n muts op heeft, hebben de drie eersten bij wijze van spreken hun sjaal alweer uitgetrokken (lacht). Maar dat aan- en uitkleden is het meer dan waard. Buitenspelen in de winter is gewoon supertof."
Collega Sarah vult aan: "Je ziet hoe hard de kindjes ervan genieten. Een frisse neus halen, eens voluit in de plassen springen, op tocht in de belevingstuin, toertjes op de driewielers: ook in de herfst en de winter valt hier buiten zo veel te doen en te ontdekken."
Iedereen goedgezind
"Vorige week speelden we met z’n allen in de regen", vertelt Julie. "Toen ik aankondigde dat het echt wel tijd werd om naar binnen te gaan, waren er een paar kindjes absoluut niet akkoord(lacht). We blijven natuurlijk geen uren buiten. Kleintjes krijgen het snel koud. Maar even gaan uitwaaien, dat breekt de dag. En daarna is iedereen opvallend goedgezind."
De kinderen vragen ook vaak zelf om op uitstap te gaan. Sarah: "De oudsten kunnen al een flink eind wandelen, en de jongere kindjes gaan mee in de bolderkar of de buggy's. Als het regent, gaan we met de paraplu's op stap. Of we nu rond het thema dieren, voertuigen of groenten en fruit werken, we kunnen altijd wel een passend uitstapje verzinnen. Of we gaan trampolinespringen in het park om de hoek. Een uitstap is altijd een goed idee."
Picknicken
Julie: "We proberen zo veel mogelijk naar buiten te gaan. Bij mooi zomerweer gaan we zelfs alleen naar binnen om te slapen. Dan leven de kindjes echt buiten. We eten in de schaduw aan de picknicktafeltjes, spelen in de zandbak en verzorgen samen de groenten in de moestuin.”
Ook de baby’s mogen mee buitenspelen. Sarah: “Ze kunnen al kruipend de grassprietjes in de tuin ontdekken of naar de wolken kijken vanop het schaduwrijke babyterras. Heel gezellig is dat!”
Kinderopvang Zwaluwstraat
Zwaluwstraat z/n
2800 Mechelen
Navigeer- Vandaag gesloten
- Morgen gesloten